درب اتوماتیک پرسرعت یا های اسپید

امروزه تکنولوژی ساخت درب‌های اتوماتیک در حال افزایش بوده و هر روز، مدل‌های جدیدی از این درب‌ها ساخته می‌شود که می‌تواند توجه‌ها را به سمت خود جلب کند. یکی از مدل‌های جدید این درب‌ها که ویژگی اصلی آن، سرعت بسیار بالاست، درب‌های اتوماتیک های اسپید هستند. این درب‌ها کاربردهای مختلفی دارند و شما باید برای خرید آن‌ها نکات ویژه‌ای را در نظر داشته باشید. در ادامه اسپیدرز قصد دارد به بررسی کامل قیمت و خرید درب اتوماتیک پرسرعت و عوامل مؤثر در این زمینه بپردازد.

درب اتوماتیک پرسرعت
درب های اسپید

درب اتوماتیک پرسرعت چیست؟

در ابتدا لازم است تا یک تعریف کلی برای درب اتوماتیک پرسرعت ارائه دهیم تا شما با این دسته از درب‌ها بیشتر آشنا شوید. میدانیم که درب‌های اتوماتیک مدل جدیدی از درب‌های سریع صنعتی هستند که با اهداف ویژه‌ای مانند جلوگیری از اتلاف انرژی، جلوگیری از ورود آلودگی و نفوذ انواع جانوران و … در انواع ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی و … به کار برده می‌شوند. درب‌های اتوماتیک صنعتی های اسپید، مدل جدیدی از این درب‌ها هستند که می‌توانند در زمان شما نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی کنند. با کمک این درب‌ها شما می‌توانید راندمان کاری خود را تا حد زیادی ارتقا دهید.
مدت‌زمان باز و بسته شدن در این درب‌ها، به میزان قابل‌توجهی کمتر از درب‌های اتوماتیک معمولی هستند و از این رو تبدیل به یک انتخاب مناسب و فوق‌العاده برای مکان‌های پرتردد شده‌اند. این درب‌ها بسته به ساختارشان به صورت رول آپ و یا فولد آپ باز و بسته می‌شوند که شما می‌توانید بر اساس کاربردی که مدنظر دارید، از بین آن‌ها انتخاب کنید.

نکات مهم در خرید درب اتوماتیک پرسرعت

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از خرید درب اتوماتیک موردنظر خود داشته باشید، لازم است تا به یک سری نکات در این زمینه توجه کنید. با در نظر داشتن این نکات، شما می‌توانید مناسب‌ترین و مطلوب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

توجه به لوازم جانبی

بدیهی است که درب‌های اتوماتیک های اسپید، به هر دلیلی ممکن است خراب شده و نیاز به تعویض برخی از قطعات داشته باشند. در چنین حالتی باید در سریع‌ترین زمان ممکن، اقدام به تعویض قطعه کنید تا دستگاه بتواند عملکرد خوب و مناسبی داشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که حتما به سراغ گزینه‌های بروید که تمام لوازم جانبی و قطعات آن‌ها در ایران در دسترس باشند. در این حالت شما می‌توانید بدون دغدغه، به این لوازم دسترسی داشته باشید.

برند تولیدکننده

یکی دیگر از نکات مهمی که در راستای خرید درب اتوماتیک باید موردتوجه قرار دهید، برند تولیدکننده محصول است. امروزه برندهای متعددی در این زمینه فعالیت کرده و محصولات گوناگونی را به بازار عرضه کرده‌اند. درصورتی‌که شما به دنبال خرید یک درب اتوماتیک های اسپید باکیفیت و مرغوب هستید، بهتر است به سراغ برندهای معتبر بروید تا بتوانید یک محصول باکیفیت بادوام و ماندگاری بالا برای خود خریداری کنید.

تعیین بودجه

بودجه موردنیاز برای خرید و همچنین قیمت فروش درب اتوماتیک های اسپید نیز از دیگر نکات مهم در این زمینه محسوب می‌شود که باید به آن توجه داشته باشید. دقت کنید که ویژگی‌ها و همچنین کیفیت درب، باید با قیمت آن کاملا سازگار باشند تا بتوانیم درب را یک گزینه مناسب برای خرید در نظر بگیریم. در بخش‌های بعدی به صورت کامل به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت خرید درب پرسرعت را موردبررسی قرار می‌دهیم.

کاربردهای درب اتوماتیک های اسپید

حال که اطلاعات کاملی درباره درب‌های اتوماتیک های اسپید به دست آوردیم، لازم است تا درباره کاربردهای این محصول نیز بیشتر آشنا شویم تا شما بتوانید از این محصولات به جا و در موقعیت مناسب بهره ببرید. از آنجایی که استفاده از این درب‌ها باعث افزایش راندمان کاری شده و در زمان صرفه‌جویی می‌کند، کاربردهای متعددی برای آن در نظر گرفته شده است که از بین آن‌ها می‌توانیم به چند مورد اشاره کنیم.
استفاده در انواع محیط‌های بهداشتی که اصول بهداشتی در آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی دارد، یکی از اصلی‌ترین کاربردهای این درب‌های اتوماتیک است. در این بین می‌توانیم به مواردی مانند انواع کارخانه‌های تولید مواد غذایی، داروخانه‌ها و … هستند. همچنین از این درب‌ها در بسیاری از محیط‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود تا از این طریق بتوان بر روی راندمان کاری تأثیر گذاشت. به صورت کلی این محصولات می‌توانند انتخاب بسیاری خوبی برای مکان‌های پرتردد مختلف باشند.

انواع درب اتوماتیک پرسرعت

در راستای آشنایی کامل با درب اتوماتیک های اسپید، لازم است تا با انواع مختلف این درب‌ها نیز آشنا شوید. این مدل درب‌های اتوماتیک را می‌توانیم در دو دسته‌بندی کلی قرار دهیم که عملکرد آن‌ها برای باز و بسته شدن با یکدیگر متفاوت است.

درب‌ رول آپ
درب‌ رول آپ

درب‌ رول آپ

این درب‌ها هنگام باز و بسته شدن به صورت عمودی حرکت می‌کنند و معمولا نیاز به فضای زیادی برای تحرک ندارند. در زمان باز شدن، پره‌های درب به صورت کامل در بالا رول شده و فضای کمی را اشغال می‌کنند. از این رو می‌توانیم نتیجه بگیریم که درب رول آپ گزینه بسیار خوبی برای محیط‌هایی که با محدودیت فضا درگیر هستند، محسوب می‌شود.

درب‌ فولدآپ

دسته‌بندی دیگری که معمولا برای این درب‌ها در نظر گرفته می‌شود، درب‌ فولد آپ است. این درب‌ها ظاهر متفاوتی نسبت به گزینه قبلی دارند، اما نحوه باز و بسته شد آن‌ها نیز به صورت عمودی و از بالا به پایین است. این درب‌ها به جای رول شدن، در بالا در کنار یکدیگر جمع شده و فضای کافی در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

 

عوامل مؤثر بر قیمت درب اتوماتیک های اسپید

برند تولید کننده

یکی از مؤثرترین موارد در این زمینه که می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در هزینه نهایی داشته باشد، برند تولیدکننده است. امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید درب‌های اتوماتیک در سبک‌های مختلف فعالیت می‌کنند. بدیهی است که قیمت خرید درب اتوماتیک پرسرعت از برندهای معتبر و باکیفیت، بیشتر از برندهای معمولی خواهد بود.

تجهیزات استفاده شده در ساخت

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر روی قیمت خرید درب اتوماتیک های اسپید تأثیر بگذارد، تجهیزات به کار برده شده در ساخت آن‌هاست. هرچه تجهیزات به کاربرده در ساخت در سطح بالاتر و مطلوب‌تری قرار داشته باشند، قیمت تمام‌شده نیز بیشتر خواهد بود.

ابعاد درب

یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت فروش درب اتوماتیک پرسرعت که باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید، ابعاد و اندازه درب موردنظر است. هراندازه درب موردنظر شما ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

بهترین برند درب اتوماتیک های اسپید

امروزه شرکت‌های مختلف و متعددی در زمینه ارائه درب‌های اتوماتیک پرسرعت مانند درب فست رول، درب آشیانه  و… فعالیت می‌کنند. در چنین شرایطی، انتخاب یک برند معتبر برای خرید محصول موردنظر مشکل است. از این رو توصیه می‌کنیم که حتما نهایت دقت خود را در انتخاب برند در این زمینه به کار بگیرید. اسپیدرز به عنوان یک برند منتخب در این راستا از اعتبار بالایی برخوردار است از همین رو شما می توانید با اطمینان خاطر کامل‌ از این برند معتبر اقدام به خرید کنید. اعتبار بالا، سابقه کاری طولانی‌ مدت، ارائه محصولات اصل و اورجینال، همکاری با برندهای تولیدکننده باکیفیت و … از ویژگی‌های بارز اسپیدرز هستند.