درب اختصاصی اسپیدرز

درب‌های اتوماتیک را می‌توانیم به عنوان انقلابی فوق‌العاده گسترده در این صنعت به شمار آوریم. این درب‌ها در مدل‌ها و سبک‌های مختلف تولید و به بازار عرضه شده‌اند. یکی از این مدل درب‌ها که توانسته تا حد زیادی توجه‌ها را به سمت خود جلب کند، درب اتوماتیک پرسرعت است. این درب‌ها در بسیار مواقع ایرادات کلیشه‌ای داشته‌اند که باید برای برطرف کردن آن‌ها اقداماتی انجام می‌شد. درب اختصاصی اسپیدرز حاصل دو دهه تلاش بوده و توانسته تمام ایرادات موجود این درب‌ها را به صورت کامل از بین ببرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل با ویژگی‌های این مدل درب آشنا شویم.

درب انحصاری اسپیدرز

ویژگی‌های درب اختصاصی اسپیدرز

در این درب‌های اختصاصی، تمام ایرادات قبلی درب‌های پرسرعت و های اسپید به صورت کامل برطرف شده و ویژگی‌های و آپشنهای متعدد و گوناگونی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. این قابلیت‌ها باعث شده‌اند تا کاربر بتواند استفاده بهتر و مفیدتری از درب داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این مدل از درب‌ها، باید درباره ویژگی‌های مختلف آن‌ها، اطلاعات گسترده‌ای به دست آورید. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این درب‌ها به شرح زیر هستند.

ویژگی‌های درب اختصاصی اسپیدرز

ویژگی‌های درب اختصاصی اسپیدرز

در این درب‌های اختصاصی، تمام ایرادات قبلی درب‌های پرسرعت و های اسپید به صورت کامل برطرف شده و ویژگی‌های و آپشنهای متعدد و گوناگونی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. این قابلیت‌ها باعث شده‌اند تا کاربر بتواند استفاده بهتر و مفیدتری از درب داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این مدل از درب‌ها، باید درباره ویژگی‌های مختلف آن‌ها، اطلاعات گسترده‌ای به دست آورید. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این درب‌ها به شرح زیر هستند.

استفاده در اغلب فضاها

یکی از ایراداتی که اغلب درب‌های پرسرعت دارند این است که تنها برای فضاهای داخلی قابل‌استفاده هستند و شما نمی‌توانید از آن‌ها برای فضاهای خارجی استفاده کنید. درب اسپیدرز به گونه‌ای طراحی شده است که شما می‌توانید به راحتی از آن برای اغلب فضاهای داخلی و خارجی استفاده کنید.

استحکام بالا و فوق‌العاده

دیگر ویژگی این درب‌ها که باید به آن توجه داشته باشید، استحکام فوق‌العاده بالای آن‌هاست. درب‌های پرسرعت معمولا ساختار مستحکمی نداشته و به همین دلیل ممکن است آسیب‌های مختلفی به آن‌ها وارد شود. به صورت کلی ساختار پارچه مانند این درب‌ها، می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلفی، به ویژه در فضاهای خارجی شود. این ایراد در ولید چند مدل از درب‌های اختصاصی اسپیدرز به صورت کامل برطرف شده است.

سرعت قابل تنظیم

از دیگر ویژگی‌های مهم و قابل توجه این درب‌ها که باید درباره آن اطلاع داشته باشید، سرعت قابل تنظیم آن‌هاست. شما می‌توانید با استفاده از کنترل پنلی که برای درب در اختیار دارید، به راحتی سرعت آن را به میزان دلخواه و کاربردی که برای آن در نظر گرفته‌اید، تنظیم کنید.

حالت نفر رو

یکی از کمبودها و کاستی‌هایی که در طراحی و تولید درب‌های پرسرعت دیگر مشاهده می‌شود، عدم وجود حالت نفر رو است. این کمبود در این درب‌های اختصاصی به صورت کامل برطرف شده است. حالت نفر رو در این درب‌ها تعبیه شده که شما به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید.

استفاده از متریال ترکیبی

از دیگر ویژگی‌های این درب که باید توضیح داده شود، جنس ترکیبی آن است. این درب اختصاصی از آلومینیوم و پارچه تشکیل شده است. نسبت آلومینیوم به پارچه متغیر بوده و ما می‌توانیم بنا به درخواست مشتری و کاربردی که برای درب در نظر گرفته است، این مقدار را تغییر دهیم.

تنوع در طراحی

درب اختصاصی اسپیدرز امکان تنوع در طراحی و ساختار ظاهری را به ما می‌دهد. درواقع شما می‌توانید بسته به سلیقه خود، در شکل ظاهری این درب‌ها تغییراتی را اعمال کنید. امکان اضافه کردن پنجره به این درب نیز وجود دارد که می‌توانیم از آن به عنوان یکی از قابلیت‌های ویژه این محصولات یاد کنیم.

قابلیت Slow Speed

یکی دیگر از قابلیت‌های این درب‌ها که باید مورد بررسی قرار بگیرد، کاهش سرعت آن‌ها در آخرین مراحل حرکت است. در هنگام باز یا بسته شدن، زمانی که درب به انتهای مسیر حرکت خود نزدیک می‌شود، سرعت آن به میزان قابل‌توجهی کاهش پیداکرده و به حداقل خود می‌رسد. این کار باعث می‌شود که درب با سرعت بالا به مانع برخورد نکرده و آسیب نبیند.

کار کردن با قابلیت دستی و اتوماتیک

این درب‌ها امکان کار کردن به صورت دستی و اتوماتیک را دارند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در حالت اتوماتیک هیچ نیازی به فرمان از طریق فرستنده یا اپراتور خاصی وجود ندارد و تمام فرمان‌ها به صورت خودکار اجرا می‌شود. در این حالت با نزدیک شدن افراد یا وسایل نقلیه، درب به صورت خودکار باز و بعد از عبور، بسته خواهد شد. در حالت دستی شما باید با کلید و یا ریموت برای باز و بسته شدن درب اقدام کنید.

امکان اتصال به سیستم اطفاء حریق

این درب‌ها قابلیت اتصال به سیستم اطفاء حریق را دارند و در صورت بروز هرگونه آتش‌سوزی، با برنامه‌ریزی قبلی که برای درب ایجادشده است، بازشده و تمام اصول امنیتی برقرار خواهد شد. این برنامه‌ریزی‌ها باید بر اساس محل نصب و کاربردی که کارفرما برای درب در نظر گرفته شده است انجام شود. به عنوان‌مثال در برخی از مواقع ممکن است نیاز به باز شدن درب با سرعت بالا وجود داشته باشد. در برخی دیگر از مواقع، درب نباید باز شود تا خطر را به صورت کامل دفع کند.

تنوع بالا در پارچه

همان‌طور که در بخش‌های قبلی هم اشاره کردیم، این درب‌ها از ترکیب پارچه و آلومینیوم ساخته شده‌اند. پارچه‌های بکار برده شده در ساخت این درب‌ها تنوع بالایی دارند و شما می‌توانید از مدل‌های مختلفی برای این کار استفاده کنید. پارچه‌های آنتی باکتریال، ضد حریق، نانو و … از مدل‌هایی هستند که می‌توانید استفاده کنید. برخی از این پارچه‌ها در برابر تیزی و پارگی تا حد زیادی مقاوم هستند که این موضوع می‌تواند بر روی دوام و ماندگاری آن، تأثیر بگذارند.

مقاومت در برابر ضربه

به دلیل ترکیب پارچه و آلومینیوم در ساخت این درب‌ها، مقاومت آن‌ها در برابر ضربه بالا بوده و معمولا در برابر ضربه ها، استحکام بسیار بالایی دارند. در این حالت شما می‌توانید پروفیل‌های آلومینیومی آسیب‌دیده را به سادگی خارج کرده و آن را تعویض کنید.

مشخصات فنی

گیربکس به کاربرده شده در ساختار این درب از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در برابر آب و رطوبت کاملا مقاوم است. موتور نصب شده بر روی درب اختصاصی اسپیدرز، فوق‌العاده قدرتمند بوده و هیچ‌گونه محدودیتی برای تعداد باز و بسته شدن در طول شبانه‌روز ندارد. از این رو شما می‌توانید با اطمینان خاطر کامل به صورت نامحدود از این درب استفاده کنید.

مرکز فرمان

مرکز فرمانی که برای این درب‌های اختصاصی در نظر گرفته شده است نیز از نوع منحصر به فردی بوده و ما می‌توانیم طراحی پورت‌های مختلفی را برای آن استفاده کنیم. این مرکز فرمان از نوع PLC بوده و قابلیت‌های فوق‌العاده ویژه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. هرچه که کارفرما از ما درخواست کند را می‌توانیم در بورد این مرکز فرمان به راحتی مشاهده کنیم. امکان تعبیه سنسورهای حساس به انسان، لیفتراک، انواع وسایل نقلیه و … در این مرکز فرمان به سادگی وجود دارد. با نزدیک شدن هرکدام از این موارد، درب به اندازه مشخصی بازخواهد شد. این قابلیت می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در مصرف انرژی، زمان و همچنین وضعیت کارایی درب داشته باشد.

طراحی فوق‌العاده ریل‌های درب

یکی از نقاط ضعف اغلب درب‌های پرسرعت که باید با آن آشنایی داشته باشید، طراحی ریل‌های کناری است. در درب‌های معمولی، وارد شدن هرگونه آسیب به ریل‌ها می‌تواند باعث شود که درب ازکارافتاده و نیاز به تعمیر پیدا کند. ریل‌های کناری درب‌های اسپیدرز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هرگونه مانع و یا وسیله‌ای در مسیر حرکت آن‌ها وجود داشته باشد یا به آن‌ها برخورد کند، هیچ‌گونه اختلالی در عملکرد درب به وجود نخواهد آورد.

تفاوت‌های درب اسپیدرز و فولد آپ

یکی دیگر از نکاتی که در این قسمت باید به آن پرداخته شود، مربوط به تفاوت‌های درب اسپیدرز و درب پرسرعت فولد آپ است. با شناخت این تفاوت‌ها شما می‌توانید بر اساس کاربردی که در نظر دارید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

اشغال فضای فوق‌العاده محدود

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که درب‌های اختصاصی اسپیدر با فولد آپ دارند، فضای بسیار محدود آن‌هاست. درب‌های فولد آپ بصورت تلسکوپی جمع شده و درنهایت، فضای زیادی را در ارتفاع بالا به خود اختصاص می‌دهند. این موضوع در حالی است که درب‌های اسپیدرز، یک‌سوم این فضا را اشغال کرده و به شما کمک می‌کنند تا استفاده به مراتب بهینه‌تری را از فضا داشته باشید.

کاربرد بیشتر

دیگر تفاوتی که در بین این درب‌ها وجود دارد، مربوط به کاربردهای آن‌هاست. درب اختصاصی اسپیدرز به دلیل ساختارش، مقاومت بسیار بالایی در برابر باد، ضربه و ... دارد. به همین دلیل می‌توان به سادگی از آن در محیط‌های خارجی استفاده نمود. همچنین این درب‌ها به سادگی قابل ‌شست‌وشو هستند و شما می‌توانید با یک کارواش ساده آن‌ها را به صورت کامل تمیز کنید.

درب‌های پرسرعت مانند درب فست رول، درب فولد آپ، درب رول آپ، درب سکشنال صنعتی و… این روزها در انواع صنایع و محیط‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. این درب‌ها دارای مزایا و در عین حال معایب متعددی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. درب‌های اختصاصی اسپیدرز را می‌توانیم به عنوان یکی از انواع درب‌های اسپید معرفی کنیم. درب‌های اسپیدرز تمام مزایای درب‌های پرسرعت را دارند و تیم تولیدکننده تمام تلاش خود را به کار گرفته تا معایب موجود در آن‌ها را نیز از بین ببرد. در بخش‌های قبلی به صورت کامل به معرفی ویژگی‌های این درب‌ها پرداختیم تا شما اطلاعات بیشتر و کامل‌تری درباره این محصولات به دست آورید.